CaveBlock

Z ClassicMC.pl
Skocz do: nawigacja, szukaj
Spawn na CaveBlocku
CaveBlock jest trybem podobnym do SkyBlocka. Rozgrywka przeniesiona jest pod ziemię, gdzie naszym zadaniem jest rozbudowa jaskini i życie w niej. CaveBlock jest rzadko spotykanym trybem rozgrywki, dlatego my postaraliśmy się stworzyć ten tryb najlepiej jak to było tylko możliwe!

Jak grać na CaveBlocku

1. Zacznij od stworzenia swojej jaskini poprzez komendę /cave
2. W jaskini znajdziesz skrzynkę z przedmiotami (jest ona w tunelu na samym końcu). Oświetl jaskinię, żeby nie respiły się moby bo szybko zginiesz.
3. Na CaveBlocku może być ciężko z jedzeniem, dlatego zacznij od zrobienia farmy. W tunelu na powierzchnię (na którą nie możesz wyjść) jest kilka źródeł wody i lawy.
4. Gdy masz już jedzenie kop stone i cobblestone i zbieraj itemy! Na serwerze system ekonomii oparty jest na wymianie przedmiotów na inne. Na spawnie masz NPC, u których można tej wymiany dokonać.
5. Na serwerze dropią Coiny, ClassicCoiny i MinerCoinsy. Coiny możesz wymienić na ClassicCoiny na spawnie i kupować za nie spawnery pod komendą /coins shop. MinerCoinsy pozwalają kupować super kilofy, miecze i inne!
6. Taki szybki poradnik na pewno wystarczy, aby wiedzieć jak rozpocząć grę! Powodzenia!

Historia zejścia pod ziemię

Dzień zapowiadał się normalnie... do czasu. Nikt nie wie co się stało. Wszystko nagle się skończyło. Słońce z chwili na chwilę mocniej świeciło, musieliśmy zejść pod ziemię. Nie dało się wytrzymać na powierzchni. Planeta w chwilę zamieniła się w kulę spalonej ziemi. W jaskini początki były ciężkie. Wzrok przyzwyczajony do słońca musiał przestawić się na ciemność. Niektórzy nie wytrzymali tego.. Musieliśmy pogodzić się z tym, że całe życie spędzimy już pod ziemią. A co jeżeli jest jeszcze dla nas szansa?